Vítejte na našich stránkách
Dnes je čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip.

Rodinná farma - spolek Ranč Solný potok

se nachází na okraji obce Hynčice u Města Albrechtic - východiska turistických cest v podhůří Jeseníků - Zlatohorské hornatiny. Turisticky snadno dosažitelná jsou místa jako: Rejvíz, Krnov, Zlaté Hory, Jeseník, jeskyně na Špičáku a Pomezí, zříceniny hradů Koberštejn a Edelštejn; dále rozhledny jako Biskupská kupa a Zlatý Chlum, Praděd, Cvilín, Úvalno, Ježník.

 

Je vyhledávanou lokalitou jak pěších turistů tak i vyznavačů cykloturistiky a v neposlední řadě i agroturistiky. Od roku 2012 je pro romanticky založené duše ať už dospělácké, nebo dětské v provozu hipostezka v délce 70 km s možností volby přenocování v přírodě nebo na jiných farmách s denní vzdáleností jízdy na koních do 30 km jízdy v sedle. Na farmě najdete dostatek příležitostí vyzkoušet si život na vesnici a zakusit vlastnoruční každodenní péči o zvířátka.

 

Možnost konání školních akcí - přednášky ekologie a příroda. Vhodné pro třídní výlety s přenocováním na farmě nebo výletem s koňmi a noclehem v přírodě.

 

Je zde možnost naučit se jezdit na koních; pro rodiny s dětmi možnost absolvování putování v délce jednoho týdne s povozem po jezdecké stezce se závěrečnou jízdou na úzkokolejné dráze. Dosažitelný v rámci výletu je i nově otevřený skanzen Ondřejovice se zlatokopeckým táborem - kam se můžete v doprovodu s majitelem dostat i na koních. Oblíbená je také trasa loupeživých lapků - pánů z Drakova. Na všechna tato místa se dostanete v době letních prázdnin také s putovním táborem pro děti a rodiny.

 

Farma poskytuje jezdecké vyjížďky na koních s průvodcem a to i formou vícedenního putování. Podmínky je nutno sjednat individuálně. Možnost ustájení vlastních koní a služeb hipostanice pro majitele koní s možností ustájení koní při vlastním přejezdu oblastí.

 

Ubytování můžeme nabídnout nejen v zařízených pokojích ale i ve stodole ve vlastním spacím pytli, pod stanem v blízkosti pastvin kde mohou být Vaši koně nebo zapůjčení tee-pee pro 7 osob. Je také možno toto dohodnout v blízkých hotelech či jiných penzionech ve vzdálenosti do 5 km od farmy. Pracovníci farmy pro Vás připraví i pobytové výlety s ukázkou prací u zvířátek, vyprávěním, ale i možností vyzkoušet si některé činnosti jako lov ryb, pozorování daňků a lesní zvěře. (blíže viz odkaz " Akce pro Vás").

 

Organizujeme víkendové pobyty pro všechny milovníky koní a zvířátek s možností výuky jízdy na koni a vyjížděk do okolní přírody. Umožňujeme aktivní odpočinek a účast na pracích v chovu koní a chovaných zvířat na farmě. Možno také být aktivní při výrobě domácích produktů z mléka, pečení chleba a jiných činnostech.

 

Ubytování v domě spolu s rodinou majitele je v pokojích pro 5 osob. Sprcha a vana samostatná pro používání ubytovaných hostů. Stravování v rodině majitelů nebo v okolních restauracích. Na farmě je vlastní venkovní bazén. V zimním období je možno využít okolních terénů k běžeckému lyžování. V dosažitelné vzdálenosti jsou sjezdovky na Pradědu a Ramzové, nebo ve Zlatých Horách; pro méně náročné a při dobrých sněhových podmínkách i v blízkých Holčovicích.

 

Provádíme tematické pobyty pro kolektivy škol v přírodě a dětské kolektivy ve školním roce a v době letních prázdnin se zaměřením na ekologii a chov zvířat. Oblíbené je vícedenní putování po okolních horách s koňmi a tábořením venku pod stanem. Vhodné též pro dětské kolektivy jako školní výlet.

 

Nabízí: (za ceny smluvní)

  • Turistické vyjížďky
  • Ubytování v rodině farmáře
  • Ustájení koně v boxu - pastevní odchov
  • Jezdecký výcvik
  • Půjčovna kol a koní
  • Cyklo a hipo servis
  • Ubytování ve vlastních stanech
  • Hipostezka Moravskoslezského kraje Hynčice - Osoblaha
Poslední aktualizace dne 2015-08-26 20:24:57.
[ PG: 4.48 s ]